top of page

„Legal Balance“ vadovas išrinktas Lietuvos kreditų valdymo įmonių asociacijos direktoriumi

Lietuvos kreditų valdymo įmonių asociacija, vienijanti 12 didžiausių šalies kreditų valdymo įmonių, atnaujino savo veiklą, pakeitė pavadinimą ir paskyrė naują vadovą. Asociacijos direktoriumi paskirtas Marius Šlepetis, UAB „Legal Balance“ vadovas, kreditų valdymo ir teisinių paslaugų sektoriuje dirbantis jau daugiau nei penkerius metus.


Pagrindinis atsinaujinusios asociacijos tikslas šiuo metu – reaguoti į Europos Sąjungos institucijų iniciatyvas bei sureguliuoti ir aiškiai reglamentuoti kreditų valdymo veiklą Lietuvoje. „Kreditų valdymo sritis mūsų šalyje dar nėra reglamentuota, nėra ir etikos normų ar rinkos dalyvių atskaitomybės bei savireguliacijos mechanizmo, įprasto kitose Europos Sąjungos valstybėse. Dėl šio neapibrėžtumo kreditų valdymo rinka susiduria su daugybe klausimų, abejonių ar reputacijos iššūkių. Tuo tarpu daugelyje kitų Europos valstybių kreditų valdymo veikla yra reglamentuota, sureguliuotas ne tik kreditų valdymo įmonių veiklos mechanizmas, bet ir aiškiai nustatyti šios veiklos etikos principai. Europos Parlamentas ir Taryba taip pat įžvelgia būtinybę reglamentuoti kreditų administravimo veiklą Europos Sąjungos lygiu ir šiuo metu rengia direktyvą dėl kredito administratorių, kredito pirkėjų ir užstato realizavimo. Todėl manome, kad būtent kreditų valdymo veiklos sureguliavimas ir reglamentavimas yra ta sritis, kuriai asociacija pirmiausiai turėtų skirti dėmesį ir nuo kurios turėtų pradėti darbą“, – sako Lietuvos kreditų valdymo įmonių asociacijos direktorius M. Šlepetis.

Asociacijos planuose ir stojimas į Europos nacionalinių skolų išieškojimo asociacijų federaciją FENCA, kuri vienija net 75 proc. su kreditų valdymo rinka susijusių Europos įmonių. „Asociacijos narystė FENCA – neįkainojama galimybė perimti gerąją praktiką ir mokytis iš ilgametę patirtį turinčių Europos kreditų valdymo įmonių. Ši galimybė neabejotinai būtų naudinga ir kuriant kreditų valdymo rinką reglamentuojančius teisės aktus, tarp jų ir kreditų valdymo įmonių veiklos etikos kodeksą. Tai svarbu ir šiuo metu rengiamos Europos Sąjungos direktyvos, kurios nuostatos yra aktualios ir kreditų valdymo veiklai mūsų šalyje, kontekste“, – pabrėžia M. Šlepetis.

Lietuvos kreditų valdymo įmonių asociacija įkurta 2004 metais kaip Lietuvos skolų išieškojimo įmonių asociacija. Šiuo metu asociacijos nariais yra UAB „Gelvora“, UAB „Ekskomisarų biuras“, UAB „Sergel“, UAB „Intrum Lietuva“, UAB „Julianus Inkaso“, UAB „Skolų valdymo centras“, UAB „Skolų rizikos sprendimai“, UAB „CCC - customer care services“, AB „Debt Capital Management“, UAB „Creditreform Lietuva“, UAB „Balt Risk“, UAB „Legal Balance“.

Recent Posts

See All

Σχόλια


Ο σχολιασμός έχει απενεργοποιηθεί.
bottom of page